ЦЕНТР НАВЧАННЯ ПЛАВАННЮ ДЕСНЯНСЬКОГО РАЙОНУ м.КИЄВА

 

 
Айкідо

 

Айкідо - це сучасне японське бойове мистецтво, створене Моріхеем Уесибой (1883-1969). Його унікальність полягає в тому, що воно робить основний упор на етичні принципи, які втілюються у вживанні його техніки. Хоча Моріхей Уесиба активно практикував айкидо більше двадцяти років до війни, вважається, що мистецтво придбало свою сучасну форму вже в післявоєнні роки.Технічне коріння айкидо вирушає, головним чином, в Дайто-рю айкидзюдзюцу. А це мистецтво дзюдзюцу у свою чергу сталося від різних бойових традицій, що передавалися з покоління в покоління воїнами клану Айдзу. Програма школи Дайто-рю була модернізована і поширена Сокаку Такеда, що почав відкрито викладати це мистецтво в кінці дев'ятнадцятого століття і що мав, як стверджують, більше тридцяти тисяч учнів. Моріхей Уесиба був одним з провідних учнів Такеда і його успіх допоміг відродити інтерес до школи Дайто-рю. На Уесибу також великий вплив зробив Онісабуро Дегуті (1871-1948), глава релігійної секти Омото. Засновник айкидо дуже багато що запозичив з учень Омото. Його бачення динамічної гармонії Всесвіту дуже близько принципам цієї релігії.З початку 50-х років айкидо починає набувати всього велику і велику популярність, як в Японії, так і за її межами. Уесиба, якому до цього часу було вже більше сімдесяти років, вже не грав головної ролі в поширенні айкидо. Заслуга стрімкого поширення цього мистецтва належить таким людям, як Коїті Тохей, Годзо Сиода, Мінору Мотідзуки, Кендзі Томи і Киссемару Уесиба. Ці центральні фігури також відповідають за розвиток основних стилів айкідо, що практикуються сьогодні. Родовід практично кожної школи айкидо, що діє сьогодні, можна прослідити, принаймні, від одного з цих учителей- першопроходців.

Давайте тепер по черзі розглянемо основні напрями в айкідо, засновані на ученнях вищеназваних інструкторів.Айкикай Хомбу Додзе. «Хомбу Додзе» в тому вигляді, в якому він відомий десяткам тисяч айкидок у всьому світі, є прямим продовженням довоєнної школи Уесиби, відомої як Кобукан Додзе. Це найбільша з організацій айкидо, налічуюча тисячі дочірніх шкіл і філій по всьому світу. Основну школу очолює Третій Досю (дослівно «очолююча дорога»), Морітеру Уесиба, внук засновника.Своїми ранніми успіхами і міжнародним поширенням Айкикай зобов'язаний, головним чином, зусиллям Коїті Тохея і інших ранніх сиханов. Тохей Сенсей часто здійснював поїздки на Гаваї і в Сполучені Штати, а також написав цілу серію популярних книг, перекладених всіма основними європейськими мовами.Після смерті засновника в 1969 році Акикай очолив його син, Киссемару Уесиба, і в 1974 році Тохей Сенсей подав у відставку. Основний вклад Другої Досю зробив в області поширення мистецтва, а також модифікації і спрощення його технічного арсеналу. У школі Айкикай техніки і методи викладання, що використалися засновником, поступилися місцем новішим педагогічним підходам. Айкикай зняв акцент з бойового аспекту техніки айкидо, і замість цього став практикувати мистецтво як дисципліну самоудосконалення, мета якої полягає в розвитку активних членів суспільства.

Другою за величиною організацією айкидо вважається Есинкан. Ця школа айкидо була заснована Годзо Сиодой (1915-1994) на початку 50-х років. Сиода Сенсей був одним з кращих учнів Уесиби в довоєнні роки, і для його стилю характерні ефективні, схожі на дзю-дзюцу техніку і чітко певна методологія викладання. Сиода Сенсей написав безліч книг по Есинкан айкидо і зробив ряд поїздок за межі Японії. Подібно Айкикаю Есинкан має хороші зв'язки в ділових і політичних колах, і це є позитивним чинником для його розвитку.

Реальний політичний контроль над організацією знаходиться в руках Ради Директорів. Після смерті Сиоди Сенсея ведучим сиханом Есинкана є Киеюки Терада. Інші відомі вчителі Есинкан - Кєїті Іноуе, Такефумі Такено, Цутому Тіба і Хироміті Нагано.У 1990 році Есинкан організував Міжнародну Федерацію Айкидо Есинкан. На відміну від Айкикая, Есинкан створив для своєї організації вільну неієрархічну структуру і вельми успішно залучає в свої ряди різні незалежні додзе. Ще одна крупна школа цього бойового мистецтва називається Есейкан айкидо. Вона була заснована Мінору Мотідзуки, ще одним раннім учнем Уесиби і успішним борцем дзюдо. У 1930 році Дзігоро Кано відправив Мотідзуки вчитися в Кобукан Додзе Уесиби. Окрім айкидо і дзюдо Мотідзуки також вивчав Каторі Синто-рю і карате. Новаторство Мотідзуки полягало в створенні комбінованого мистецтва, що включало елементи всіх шкіл, які він вивчив. В результаті Есейкан айкидо має широкий технічний арсенал, на оволодіння яким вирушає багато років.Мотідзуки також був вельми схильний до теоретизування і написав безліч есе відносно широкого спектру питань, що мають відношення до бойових мистецтв. Він також зіграв важливу роль в міжнародному поширенні айкидо. Мотідзуки був першою людиною, яка стала викладати айкидо за межами Японії. Починаючи з 1951 року, він провів два роки у Франції, де викладав айкідо і дзюдо.

Есейкан айкідо має дуже обмежене поширення в Японії, але дуже сильно розвинено в Європі, особливо у Франції. У нього також є невелика, але віддана група послідовників в Північній Америці.

Хоча наведений вище список охоплює основні стилі айкідо, що практикуються сьогодні, існує велика кількість дрібніших незалежних груп, гідних згадки. Тендокан айкидо, засноване колишнім інструктором Айкикая Кендзі Симідзу має сильний додзе до Токіо і великої кількості послідовників в Європі, особливо в Германії.

Симідзу також є співавтором бестселера «Дзен і айкідо».Також існує цілий ряд незалежних організацій в Англії, Франції, Німеччині і Скандинавії.

Деякі з цих європейських груп навідріз відмовляються приєднуватися до якої-небудь японської організації із-за негативного попереднього досвіду.

 

Тренер Яценко Лідія Геннадіївна 097-222-28-09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


html counterсчетчик посетителей сайта